Medzinárodného cvičenia kynológov v Čechách sa zúčastnili aj dobrovoľní hasiči zo Slovenska

V dňoch 6. – 8. mája 2017 sa v Českej republike v Náchodě uskutočnil medzinárodný výcvik hasičských kynológov. Cvičenie bolo zamerané na vyhľadávanie zavalených a zasypaných osôb v ruinách. Psi vyhľadávali zavalené osoby vo veľmi náročných a hlbokých závaloch, v ktorých sa výška sutiny šplhala až do 6 metrov. Výcvikové priestory simulovali reálnu situáciu na veľmi vysokej úrovni. Na medzinárodnom cvičení si zároveň všetci účastníci precvičili aj vzájomnú spoluprácu pri mimoriadnych udalostiach.

Medzinárodného cvičenia sa zo Slovenska zúčastnili psovodi z Dobrovoľného hasičského zboru Trstená, z Českej republiky psovodi z Hasičského záchranného sboru Českej republiky a z Poľska psovodi z Jednostky Ratownictwa Spejalistycznego Ochotnicze Strazy Pozarnej Wroclaw.

Foto: Maroš Vojtko