Home / AKTUALITY / Minimálne 350 dobrovoľných hasičov smeruje na sever Slovenska

Minimálne 350 dobrovoľných hasičov smeruje na sever Slovenska

Desiatky dobrovoľných hasičov sú už na ceste na sever Slovenska, aby pomohli pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity. Päť autobusov s 250 hasičmi z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky by malo do Námestova doraziť medzi 10. a 11. hodinou pred obedom. Okrem dobrovoľných hasičov v autobusoch sa na pomoc vydalo približne 100 ďalších, ktorí zvolili iný spôsob dopravy (prevažne Iveco Daily). Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí sú v plnom nasadení pripravení pomôcť v zasiahnutých obciach pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity. Ide o sústredenú pomoc dobrovoľných hasičov ohromných rozmerov.

Taktické cvičenie príslušníkov záložnej hasičskej jednotky SŠPO MV SR v Žiline

Dňa 7-8. augusta 2019 sa uskutočnilo taktické cvičenie záložnej hasičskej jednotky so skupinou riadenia Strednej …