Na dobrovoľných hasičov čakalo Okresné kolo previerok pripravenosti

Dobrovoľní hasiči z okresu Liptovský Mikuláš si v rámci Okresného kola previerok pripravenosti zmerali sily v požiarnom útoku a štafetovom behu. Na súťaž postupovali tri najlepšie tímy z jednotlivých okresov. Na futbalové ihrisko v obci Dúbrava, v nedeľu 8. júla 2018, zavítal aj štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič. Hasičom zaželal veľa šťastia v súťaži a informoval ich o aktivitách rezortu vnútra v skvalitňovaní materiálno – technického vybavenia dobrovoľných hasičských zborov.
„Som rád, že aj viaceré z prítomných tímov už pocítili, alebo v krátkom čase pocítia, pomoc rezortu vnútra. Mám na mysli odovzdávanie protipovodňových vozíkov či financovanie projektov na rekonštrukciu hasičských staníc. Tešia nás pozitívne odozvy priamo „z prvej ruky“. Dobrovoľní hasiči cítia, že sú pre ministerstvo vnútra dôležití a tak k nim aj pristupujeme,“ uviedol Rudolf Urbanovič.
Jeho slová pred nastúpenými družstvami potvrdil aj Patrik Ferjanc, tajomník Územného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Liptovskom Mikuláši. Uviedol, že dobrovoľní hasiči aj v okrese Liptovský Mikuláš majú na svoju prácu vytvorené čoraz lepšie materiálno – technické podmienky, za čo patrí poďakovanie rezortu vnútra.
Súťažné tímy pozdravila aj Eva Krajčiová, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši. Medzi desiatkou tímov si najlepšie počínali hasiči z Trsteného. Na druhom mieste sa umiestnili hasiči z Partizánskej Ľupče, tretie miesto obsadil tím z obce Krmeš – Vlachy.

Zdroj: MV SR
Foto: MV SR