Home / AKTUALITY / Na taktickom cvičení na hrade Červený Kameň sa zúčastnili 4 dobrovoľné hasičské zbory obcí

Dnes sa na hrade Červený Kameň uskutočnilo taktické cvičenie zamerané na likvidáciu požiaru strechy s nasadením príslušníkov HaZZ a dobrovoľných hasičov so zriadením riadiaceho štábu. Cieľom cvičenia bolo v praxi preveriť pripravenosť hasičských jednotiek vykonávať záchranné práce pri lokalizácii a likvidácii požiaru a z neho vyplývajúce nebezpečenstvo, preveriť súčinnosť s DHZO, ako aj vykonanie opatrení na záchranu a evakuáciu osôb a majetku. Na cvičení sa zúčastnili dobrovoľní hasiči z obcí Častá, Budmerice, Doľany a Modra a príslušníci HaZZ z hasičských staníc v Pezinku a Senci.

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 15. týždni roka 2018

V pondelok, 9. apríla uskutočnili príslušníci HaZZ 151 výjazdov. Hasiči boli privolaní k 79 požiarom, 71 technickým …