Home / AKTUALITY / Na taktickom cvičení zameranom na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne sa zúčastnilo 111 dobrovoľných hasičov

Na taktickom cvičení zameranom na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne sa zúčastnilo 111 dobrovoľných hasičov

Na taktickom cvičení zameranom na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne sa zúčastnilo 111 dobrovoľných hasičov

Koncom októbra uskutočnilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bánovciach nad Bebravou v spolupráci s jednotkami DHZO taktické cvičenie zamerané na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne. Cvičenie sa konalo v katastri obce Slatina nad Bebravou.
Cieľom cvičenia bolo preverenie a precvičenie súčinnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s členmi regionálnych dobrovoľných hasičských zborov obcí pri výkone hasebných prác zameraných na likvidáciu požiaru lesného porastu v ťažko prístupnom teréne. Počas výcviku bolo vykonané spoločné nasadenie síl a prostriedkov pri doprave vody na hasenie požiaru formou kyvadlovej dopravy resp. dopravným vedením na diaľku.
Na taktickom cvičení sa zúčastnilo spolu 14 profesionálnych hasičov a 111 členov dobrovoľných hasičov z DHZO: Bánovce nad Bebravou, Dolné Ozorovce, Miezgovce, Biskupice, Zlatníky, Veľké Hoste, Malé Hoste, Šišov, Libichava, Pravotice, Nedašovce, Jerichov, Brezolupy, Rybany, Pečeňany, Borčany, Dolné Naštice, Veľké Chlievany, Otrhánky, Dvorec, Malá Hradná, Ruskovce, Čuklasovce, Dežerice, Podlužany, Ľutov, Prusy, Žitná Radiša, Uhrovec, Kšinná, Slatina nad Bebravou, Krásna Ves a Šípkov. Počas výcviku bolo nasadených celkom 21 ks hasičskej techniky.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

5. ročník nočnej hasičskej súťaže MJM DVORNÍKY a zároveň 5.kolo ZSHL 2019

Komentáre comments

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X