Na VI. ročníku Európskych hier policajtov a hasičov vybojovali slovenskí hasiči 6 cenných kovov

Na VI. ročníku Európskych hier policajtov a hasičov vybojovali slovenskí hasiči 6 cenných kovov

V prvej polovici júna sa v španielskej Huelve uskutočnil VI. ročník Európskych hier policajtov a hasičov (E.P&F.G EUROPEAN POLICE AND FIRE GAMES), ktorého sa zúčastnili aj dvaja zástupcovia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Piešťanoch – Ladislav Noskovič a Erik Noskovič. Aj napriek konkurencii 4975 športovcov z 29 krajín priniesli na Slovensko 5 zlatých a 1 striebornú medailu.
Ladislav Noskovič vyhral atletické disciplíny 100 m (s časom 11,59 s) a 200 m (s časom 23,66 s) v kategórii 35 – 39 rokov. Prvé miesto obsadil tiež v drepoch v kategórii 30 – 39 rokov do 90 kg s váhou 180 kg.
Erik Noskovič získal zlatú medailu v disciplíne bench press (tlak na lavičke) v kategórii 35 – 39 rokov do 82,5 kg s váhou 155 kg. Prvé miesto získal tiež v drepoch v kategórii 35 – 39 rokov do 82,5 kg, kde s naloženou váhou 120 kg zdolal tureckého hasiča o 10 kg. Striebornú medailu vyhral v súťaži v zhyboch, kde sa mu podarilo urobiť 34 opakovaní.
Srdečne gratulujeme našim 2 reprezentantom, ktorí na najprestížnejšom športovom podujatí pre hasičov a policajtov v Európe vybojovali 6 cenných kovov a zaslúžili sa tak o šírenie dobrého mena Hasičského a záchranného zboru vo svete.

Foto: Ladislav Noskovič

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X