Návšteva nefunkčnej banskej štôlne skončila tragicky

Dnes popoludní prijali hasiči tiesňový hovor z Banskej Štiavnice, počas ktorého volajúci oznámil dve uviaznuté osoby v banskej štôlni. Po príchode boli už pri vstupe do štôlne namerané nedýchateľné hodnoty vzduchu. Hasiči vytvorili prieskumnú skupinu a v autonómnych dýchacích prístrojoch vošli do nefunkčnej banskej štôlne. Našli dve osoby, ktoré nejavili známky života. Z dôvodu úzkych chodieb, možného zaseknutia sa príslušníkov a následného zosuvu pôdy doposiaľ nebolo možné osoby vytiahnuť. Na miesto bola povolaná Hlavná banská záchranná stanica z Prievidze, ktorá sa pokúsi osoby vytiahnuť po použití špeciálneho zariadenia vháňajúceho do štôlne čerstvý vyduch. Momentálne na mieste zostávajú hasiči s jednou technikou, ktorí sú pripravení asistovať záchranárom z HBZS.

Následkom dopravnej nehody pri Jablonici začal motocykel horieť, zasahujú hasiči

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri dopravnej nehode motocykla s osobným autom, ktorá sa stala …