Home / AKTUALITY / Nebezpečný výdatný požiar

Nebezpečný výdatný požiar

Obyvateľov mesta Levice vystrašil v sobotu 25. februára v dopoludňajších hodinách hustý dym, ktorý sa šíril z miestnych stavebnín, kde začali horieť priestory skladov.

Dňa 25. februára 2017 bol krátko po jedenástej hodine nahlásený požiar skladu stavebnín  na ulici Družstevnícka v Leviciach.  Na zásahu bolo prítomných štrnásť hasičov z hasičských staníc Levice, Nitra, Vráble. Celkovo museli zasahovať s piatimi kusmi techniky.

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bol požiar už v tretej fáze horenia, bola prehorená strešná konštrukcia a sklad bol v plameňoch v celom objeme. Počas hasenia požiaru zo strechy odletovali horiace kusy krytiny, ktoré zapaľovali pri dopade suchý porast v okolí skladu. Hustý čierny dym znižoval viditeľnosť  na priľahlej cestnej komunikácii, preto bolo potrebné uzavrieť aj premávku v oboch smeroch. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru boli nasadené tri prúdy vody. Dvaja príslušníci s Genfo vakmi hasili suchý porast v okolí skladu“ – informoval hovorca KR HaZZ Nitra Michal Varga.

Hasiči požiar zlikvidovali za približne päť hodín. Pri požiari našťastie nebol nikto zranený. Na mieste udalosti bol prítomný riadiaci dôstojník a zaisťovateľ príčin požiarov. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na  150 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu  vyšetrovania . Počas tohto požiaru spolupracoval i policajný zbor SR, technické služby a zamestnanci firmy.

Autor: Tomáš Bilik

Zdroj: KR HaZZ Nitra

Tomáš Bilik

Latest posts by Tomáš Bilik (see all)