Home / PRÁVE TERAZ / Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Hasiči od rána zasahujú pri technických udalostiach rôzneho charakteru, ktoré sú spôsobené nepriaznivým počasím. K 11.30 hod. počet výjazdov rapídne stúpol, a to na 77. Najviac práce majú hasiči v Trnavskom a Bratislavskom kraji (26 a 24 výjazdov), 13-krát zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji, 8 – krát hasiči v Trenčianskom kraji. Na ostatných územiach hasiči zasahujú zriedkavejšie. Prevažnú väčšinu udalostí tvoria popadané stromy, ktoré blokujú cestnú komunikáciu. Predpokladá sa, že sa počet výjazdov takéhoto charakteru zvýši.

Odbery vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus, 9.5.2020

Posádky hasičskej záchrannej služby dnes vykonávali odbery vzoriek osobám s podozrením na koronavírus v karanténnych …