Home / PRÁVE TERAZ / Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Hasiči od rána zasahujú pri technických udalostiach rôzneho charakteru, ktoré sú spôsobené nepriaznivým počasím. K 11.30 hod. počet výjazdov rapídne stúpol, a to na 77. Najviac práce majú hasiči v Trnavskom a Bratislavskom kraji (26 a 24 výjazdov), 13-krát zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji, 8 – krát hasiči v Trenčianskom kraji. Na ostatných územiach hasiči zasahujú zriedkavejšie. Prevažnú väčšinu udalostí tvoria popadané stromy, ktoré blokujú cestnú komunikáciu. Predpokladá sa, že sa počet výjazdov takéhoto charakteru zvýši.

Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Dôsledkom nepriaznivej poveternostnej situácie zaznamenali hasiči za posledných 24 hodín nárast výjazdov k technickým udalostiam. …