Nešťastný výjazd hasičov: Vozidlo vrazilo do svahu, kabína s dvoma ľuďmi letela o 20 metrov ďalej

Po druhýkrát sa narodili. O obrovskom šťastí môžu hovoriť dvaja hasiči, ktorí sa v utorok dopoludnia ponáhľali z Nitry na zásah do neďalekého Cabaja-Čápora.
Hasiči sa ponáhľali na zásah, pretože v katastri obce Cabaj-Čápor mali hasiť požiar bioskládky. Ešte pred dedinou v zákrute sa ich cisterna na vyjazdených koľajach zrejme rozkolísala a auto sa v tom okamihu stalo neovládateľným. Vodič sa ho síce snažil zrovnať, ale s vozidlom dvakrát vbehol do priekopy vedľa cesty. Vždy sa mu na ňu podarilo vrátiť, no tretíkrát už vrazil priamo do svahu. „Obaja hasiči boli prevezení na ošetrenie do nemocnice, kde sa podrobili komplexným vyšetreniam,“ uviedol Viliam Pánsky, hovorca krajských hasičov z Nitry.

Dvojčlenná osádka hasičskej Tatry mala obrovské šťastie, pretože po náraze do svahu im odtrhlo celú kabínu, v ktorej sedeli, a tá skončila medzi stromami takmer 20 m od auta. „Je neuveriteľné, že to vôbec prežili, ba nič vážnejšie sa im nestalo. Je vidieť, že tatrovky sú veľmi bezpečné autá,“ dodal na mieste havárie jeden z ich kolegov.

„Jeden bol prepustený do domáceho liečenia so slabým otrasom mozgu, druhý zostane hospitalizovaný u nás,“ prezradil o zranených hasičoch hovorca nitrianskej nemocnice Ladislav Berecz.

„Pravdepodobná príčina nehody je neprispôsobenie rýchlosti stavu a povahe vozovky. Škoda na vozidle je 250-tisíc eur,“ dodala Božena Bruchterová, nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

zdroj: čas.sk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.