Nočné taktické cvičenie bratislavských hasičov v železničnom tuneli

V utorok, 11. apríla 2017, sa krátko pred 24:00 uskutočnilo nočné, požiarno-taktické cvičenie v železničnom tuneli na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Cvičenie bolo zamerané na hasenie požiaru osobného vagóna z vlakovej súpravy v tuneli. Na mieste bolo zriadených šesť zásahových úsekov. Hasiči na mieste nacvičovali hasenie za sťažených prístupových podmienok v tuneli, záchranu cestujúcich, ich následnú evakuáciu a poskytovanie predlekárskej prvej pomoci zraneným v hniezde zranených v objekte hlavnej stanice. Cvičenia sa zúčastnilo tridsaťpäť príslušníkov s desiatimi kusmi hasičskej techniky.

Foto: MV SR