Home / AKTUALITY / Nové vozidlá Iveco Daily si v sobotu prevzali 3 obce Prešovského kraja

Nové vozidlá Iveco Daily si v sobotu prevzali 3 obce Prešovského kraja

V sobotu, 28. septembra 2019, sa v Prešovskom kraji uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily, ktoré si prevzali zástupcovia 3 obcí Prešovského kraja. Na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa uskutočnilo za prítomnosti prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavla Ceľucha a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, si nové vozidlá prevzali zástupcovia obcí Spišský Štiavnik, Hranovnica a Poprad – Spišská Sobota.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Prezident HaZZ vymenoval novú riaditeľku kancelárie prezidenta HaZZ Prezídia HaZZ

V utorok, 15. októbra 2019, bola prezidentom Hasičského a záchranného zboru Pavlom Nerečom vymenovaná do …