Nové vozidlá Iveco Daily si v utorok prevzalo 14 miest a obcí Bratislavského a Trnavského kraja

Dobrovoľným hasičom v 14 mestách a obciach Bratislavského a Trnavského kraja boli dňa 16. júla 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Nové vozidlá poputujú do miest a obcí v okrese Senec, Malacky a Galanta. V utorok, 16. júla 2019, si v Senci nové vozidlá prevzali dobrovoľní hasiči z miest a obcí Bratislava – Staré Mesto, Rusovce, Kuchyňa, Rohožník, Malé Leváre, Most pri Bratislave, Báhoň, Reca a Tureň. V meste Galanta a v obci Veľká Mača nové vozidlá prevzali zástupcovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Košúty, Veľký Grob, Kajal, Čierny Brod a Veľká Mača.
Slávnostné odovzdávanie nových vozidiel sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.