Home / AKTUALITY / Nový prezident Hasičského a záchranného zboru

Nový prezident Hasičského a záchranného zboru

Minister vnútra Roman Mikulec dnes vymenoval nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Mikuláška, ktorý má za sebou 27-ročnú kariéru hasiča.
„Prácu hasičov si veľmi vážim a považujem ju za celoživotnú službu, ktorá si vyžaduje odvahu, statočnosť a obetavosť. Pavol Mikulášek je skúsený hasič, ktorý sa vracia na čelo HaZZ a ja verím, že zbor bude v správnych rukách. Prajem mu dostatok odhodlania a entuziazmu v jeho funkcii, veľa úspechov vo forme účinnej prevencie, ktorá prinesie čo najmenej požiarov a pripravenosť zboru na zvládnutie nástrah prírody,“ povedal minister vnútra pri uvedení nového hasičského prezidenta do funkcie.

Pavol Mikulášek sa stal hasičom v júli 1993 ako starší požiarnik v Mestskom požiarnom zbore v Bratislave. Prešiel viacerými pozíciami, ako operačný dôstojník, veliteľ zmeny až po veliteľa zboru v Bratislave, kde pôsobil 13 rokov. V roku 2010 sa stal riaditeľom Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave a v auguste 2011 bol ministrom vnútra vymenovaný za prezidenta HaZZ. Do tejto funkcie sa vracia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách, kde pôsobil ako vedúci prevádzkovo technického oddelenia.
„Ponuku ministra vnútra som prijal ako výzvu, ku ktorej pristúpim s veľkou zodpovednosťou. Ako dlhoročný hasič chcem poskytnúť kolegom všetko potrebné pre zlepšenie podmienok výkonu služby. Zameriam sa najmä na zabezpečenie akcieschopnosti techniky a výstroja hasičov. Veľa práce nás čaká aj v oblasti úpravy zákonov a interných predpisov. Rád by som pokračoval v prehlbovaní spolupráce s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, v ktorej vidím veľký potenciál,“ uviedol prezident slovenských hasičov.

Zdroj: MVSR
Foto: MVSR

Tlačové správy

Prehlad výjazdov hasičov počas Silvestra