Nový riaditeľ na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Banskej Bystrici 🚒

Dňom 1. januára 2022 bol prezidentom Hasičského a záchranného zboru Pavlom Mikuláškom vymenovaný do funkcie riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici plk. Ing. Dušan Hancko.
Dušan Hancko študoval odbor Hasičské a záchranné služby na Technickej univerzite vo Zvolene. V Hasičskom a záchrannom zbore a jeho predchodcoch pracuje od roku 1995. Pôsobil vo viacerých funkciách na útvaroch v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici. V roku 2015 bol vymenovaný do funkcie riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene, ktorú zastával do konca roka 2021.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …