Ocenenie mesta Michalovce za stavbu roka 2016 získala zrekonštruovaná hasičská stanica

Mesto Michalovce každoročne udeľuje cenu Čin roka jednotlivcom a kolektívom, ktorí v predchádzajúcom kalendárnom roku dosiahli mimoriadny výsledok v oblasti športu, kultúry, architektúry, humanizmu, školstva, pedagogiky a zdravotníctva. Návrhy na udelenie týchto cien mohli podať poslanci mestského zastupiteľstva, primátor mesta, mimovládne organizácie, stavovské profesijné organizácie, ale aj obyvatelia mesta najneskôr do konca decembra minulého roka.
Tento rok sa slávnostné podujatie Čin roka 2016 uskutočnilo 7. apríla 2017 v MKS v Michalovciach. Sošku Michalovského Pegasa za Čin roka 2016 v kategórii „stavba roka 2016“ získalo Ministerstvo vnútra SR za rekonštrukciu, modernizáciu, prístavbu a nadstavbu hasičskej stanice v Michalovciach.