Oceňovanie príslušníkov Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici

Krajské riaditeľstvo HaZZ v Banskej Bystrici zorganizovalo uplynulú sobotu v rámci 15. výročia vzniku Hasičského a záchranného zboru podujatie s názvom „Deň hasičov“. Oslavy 15. výročia začali už v piatok 16. júna 2017 v kongresovej sále Okresného úradu v Banskej Bystrici, kde sa konalo slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Banskobystrického kraja za dlhoročný príkladný výkon služby. Slávnostného oceňovania sa zúčastnili prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko, riaditeľ Úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR Milan Petrula, riaditeľ kancelárie prezidenta HaZZ Stanislav Celleng, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Dušan Sľúka a ďalší riaditelia krajských a okresných riaditeľstiev HaZZ Banskobystrického kraja. Prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý pri tejto príležitosti mimoriadne povýšil do vyššej hodnosti troch príslušníkov HaZZ, medailu za službu v Hasičskom a záchrannom zbore II. stupňa si prevzalo šesť príslušníkov HaZZ, medailu III. stupňa si prevzalo pätnásť príslušníkov HaZZ, boli udelené aj písomné pochvaly a odovzdané ďakovné listy. V rámci slávnostného podujatia odovzdal riaditeľ Úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR Milan Petrula ocenenie prezidentovi HaZZ Alexandrovi Nejedlému.