Home / AKTUALITY / Odborná príprava Dobrovoľných hasičských zborov obcí okresu Senec

Odborná príprava Dobrovoľných hasičských zborov obcí okresu Senec

Odborná príprava Dobrovoľných hasičských zborov obcí okresu Senec

Okresné riaditeľstvo HaZZ v Pezinku v spolupráci s Územným výborom DPO Pezinsko – Seneckým pripravilo už 17. ročník odborného zamestnania v rámci zvyšovania odbornej a praktickej pripravenosti dobrovoľných hasičov. Zamestnanie sa uskutočnilo uplynulú sobotu v obci Kráľová pri Senci a zúčastnili sa na ňom členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Malinovo, Most pri Bratislave, Veľký Biel, Blatné, Tomášov, Reca, Tureň, Zálesie, Senec, Rovinka a Kráľová pri Senci. Zúčastnení precvičovali vytváranie jednoduchého vedenia v zložení 1+3 od vodného zdroja a od CAS, prípadne z hydrantovej siete, postup pri likvidácií ekologickej havárie pri dopravnej nehode osobného automobilu, osvetlenie miesta havárie s využitím protipovodňového vozíka, stavbu protipovodňovej bariéry a i. Na odbornom zamestnaní sa zúčastnili aj generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, vedúci oddelenia operatívneho riadenia Prezídia HaZZ Juraj Klátik a veliteľ územného výboru František Daniš.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Hasiči spomínali na svojich kolegov

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Hasičského …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X