Odovzdanie hasičskej stanici v Revúcej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pre každého hasiča, či profesionálneho, alebo dobrovoľného, je 4. máj slávnostným dňom. Je to deň, kedy slávime sviatok svätého Floriána. Svätý Florián bol katolícky svätec, patrón hasičov, pekárov, hrnčiarov, hutníkov, taktiež ako ochranca pred neúrodou, búrkou aj suchom. Každoročne sa v tento deň organizujú rôzne podujatia.
Jedno pekné podujatie bolo 04. 05. 2016 v Revúcej, kde primátorka mesta Revúca MVDr. Eva Cireňová, generálny riaditeľ SMZ, a. s. Jelšava Ing. Jaroslav Švejkovský a riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru ( OR HaZZ ) v Revúcej Mgr. Jozef Mikuda prestrihli pásku pred zrekonštruovanou budovou Hasičskej stanice a týmto aktom odovzdali do užívania jej priestorov OR HaZZ v Revúcej.
Slávnostného aktu sa zúčastnilo aj Predsedníctvo Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany ( OV DPO ) v Revúcej. Predseda OV DPO v Revúcej Ing. Milan Brdárský odovzdal pri tejto príležitosti sochu svätého Floriána do rúk riaditeľa OR HaZZ Mgr. Jozefa Mikudu.
OV DPO v Revúcej ďalej udelil vyznamenanie Za príkladnú prácu:
– Ing. Gabriele Sisikovej z OR HaZZ v Revúcej za spoluprácu v rámci prevencie a preventívneho pôsobenia v okrese Revúca,
– Ing. Jaroslavovi Švejkovskému, generálnemu riaditeľovi SMZ, a. s. Jelšava za dlhoročnú podporu a spoluprácu s OV DPO Revúca, Dobrovoľnými hasičskými zbormi v obciach revúckeho okresu a s OR HaZZ v Revúcej.

Gabriela Jakubecová