Ohlásený nástražný systém na okresných súdoch si vyžiadal súčinnosť 156 hasičov

V súvislosti s nahláseným výbušným systémom na okresných súdoch dňa 10. apríla 2017 zasahovali hasiči celkom 41 – krát. Príslušníci Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave zasahovali 4 – krát, príslušníci Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave 6 – krát, hasiči Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne 6 – krát, príslušníci Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre 5 – krát, hasiči Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline 5 – krát, príslušníci Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici 9 – krát a príslušníci Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach 6 – krát. Išlo o asistenciu príslušníkom PZ, odstavenie energií, prehľadávanie priestorov, vymedzenie priestoru a evakuáciu osôb. Celkom zasahovalo 156 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 48 ks hasičskej techniky.