Oslavy sv. Floriána v Pezinku

V nedeľu 8. mája 2016 oslávili hasiči v Pezinku sviatok sv. Floriána sprievodom cez mesto. Pre návštevníkov boli pripravené rôzne dynamické ukážky, napr. zásah hasičov pri dopravnej nehode osobných motorových vozidiel, hasenie požiaru horľavých kvapalín, ukážka lezeckej činnosti, požiarny útok detí – dobrovoľných hasičov, ukážka správneho i nesprávneho hasenia požiaru jedlého oleja na kuchynskom sporáku a pod. Zároveň bola prezentovaná aj činnosť policajných psov pri hľadaní výbušniny a zákrok policajných koní pri zabezpečovacích akciách. Oslavy boli organizované Okresným riaditeľstvom HaZZ v Pezinku, Dobrovoľným hasičským zborom Pezinok – mesto, Okresným riaditeľstvom PZ SR v Pezinku, Mestskou políciou v Pezinku, Prezídiom PZ SR a Krajským riaditeľstvom PZ SR v Bratislave.

Po dvojročnej prestávke sa opäť rozbehla Slovensko-moravská hasičská liga

Ani jedna z najznámejších hasičských líg na Slovensku a Morave, Slovensko – moravská hasičská liga, sa …