Home / AKTUALITY / Pietna spomienka na zosnulých hasičov Radoslava Lacka a Petra Toďora

Pietna spomienka na zosnulých hasičov Radoslava Lacka a Petra Toďora

Od pádu vrtuľníka na letiskovej ploche Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove uplynul včera jeden rok. Výcvik hasičských záchranárov s vrtuľníkom MV SR sa zmenil na záchranu životov posádky vrtuľníka a hasičov, ktorý v tom čase nacvičovali transport zranenej osoby pomocou lanového navijaka. Tragédiu neprežili dvaja výnimoční hasiči – riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove Radoslav Lacko a veliteľ družstva Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove Peter Toďor.
Dnes, rok po tragickej udalosti, sa v Prešove koná pietna spomienka na dvoch hasičov, ktorí svoju prácu vykonávali vždy zo srdca. Od 12.00 hod. sa v Chráme sv. Mikuláša v Prešove uskutoční zádušná omša, ktorej bude predchádzať slávnostný sprievod hasičov z hasičskej stanice ku chrámu. Pri tejto príležitosti bol v Prešove odkrytý pamätník venovaný zosnulým hasičom. Česť ich pamiatke.

Zoznam schálených žiadosti na rekonštrukciu hasičských zbrojních -> 2.kolo

Komentáre comments