Počet výjazdov hasičov kvôli vetru výrazne stúpol počas dnešnej noci

Počet výjazdov hasičov počas dnešnej noci vplyvom zhoršenia poveternostnej situácie výrazne stúpol. Za ostatných 12 hodín zasahovalo v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou takmer 310 hasičov pri 136 udalostiach, ktoré vznikli vplyvom silného vetra. Situácia bola najvážnejšia v Žilinskom kraji, kde boli príslušníci vyslaní k 35 udalostiam. V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči spolu s členmi DHZO 33-krát. V Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 28 udalostiam. V Trenčianskom kraji zasahovali hasiči 14-krát a v Bratislavskom kraji bola ich pomoc potrebná 12-krát. Najčastejšie hasiči pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech, cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy. Na odstraňovanie následkov silného vetra bolo nasadených 108 kusov hasičskej techniky.