Home / ZÁSAHY / Podpaľovanie kontajnerov pokračuje. Jeden horel v Sučanoch, druhý v Kysuckom Novom Meste

Z času na čas sa objaví prípad, kedy hasiči musia zasahovať aj pri požiari plastových kontajnerov na odpad. V Žiline sú takéto výjazdy absolvované najčastejšie na sídliská a to v nočných hodinách, kedy sa alkoholom posilnení mladíci vracajú z diskoték. Dôvod, prečo niekto úmyselne podpaľuje plastové nádoby na odpad asi nikdy nezistíme.

Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline informovalo o dvoch výjazdoch k takýmto požiarom za 24 hodín. V prvom prípade zasahovala jednotka DHZO Sučany v nočných hodinách pri požiari plastového kontajnera v obci Sučany, pri psychiatrickej liečebni. Požiar bol našťastie zlikvidovaný za pomoci vysokého tlaku do pár minút a nenapáchal žiadne veľké škody.

Druhý výjazd absolvovali hasiči z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste a to na ulicu Jesenského. Na mieste horel v čase okolo 23:55 hod. plastový kontajner na separovaný odpad. Jednotka zlikvidovala aj tento požiar v krátkom čase a zabránila tak vzniku väčšej škody.

Je jediným šťastím, že takéto požiare nie sú zakladané v tesnej blízkosti parkovísk, alebo bytov, kde by mohli napáchať veľké škody.

ZDROJ: http://www.zilinak.sk/

sucany

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde …