Poslednú hodinu zamestnávajú hasičov silné dažde na západnom Slovensku

Hasiči zaznamenali za posledných 40 minút nárast výjazdov súvisiacich s búrkami, a to najmä v Trnavskom kraji. Pomáhajú pri odčerpávaní vody zo zatopených priestorov, odstraňovaní popadaných stromov, v jednom prípade zasahujú pri spadnutej plechovej streche. Momentálne zasahujú na 10 miestach vo Veľkom Mederi a pri jednom prípade v Čiližskej Radvani. Od 18.00 hod. vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa pred výskytom búrok s krúpami pre Trnavský, Bratislavský, Nitriansky a časť Trenčianske kraja. Pri udalostiach pomáhajú profesionáli z Veľkého Medera a Dunajskej Stredy a dobrovoľní hasiči z Čiližskej Radvane a Balone.