Home / PRÁVE TERAZ / Povodňová situácia v Žilinskom kraji si vyžiadala desiatky zásahov hasičov

Povodňová situácia v Žilinskom kraji si vyžiadala desiatky zásahov hasičov

Výcvik členov dobrovoľných hasičských zborov obcí vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť

V súvislosti s veľkým množstvom spadnutých zrážok zasahujú hasiči najmä v Žilinskom kraji, pričom najkritickejšia situácia je v Demänovskej a Jánskej doline. Počas celého dnešného dňa zasahovali pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc, rodinných domov, ciest, podjazdov, záhrad, pri čistení vpustov do kanalizácie, stavaní hrádzí a pod.
Od dnešného rána bolo k výjazdom takéhoto charakteru povolaných viac ako 150 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 60 kusmi hasičskej techniky. Aj v týchto chvíľach zasahujú hasiči Čadce, Liptovského Mikuláša, Martina, Žiliny, Bytče, Kysuckého Nového Mesta, Ružomberka a dobrovoľní hasiči z DHZO Turzovka, Korňa, Svrčinovec, Trnové, Makov, Klokočov, Bytča, Staškov a mnohých ďalších. Do postihnutých lokalít boli v rámci medzikrajskej pomoci vyslaní príslušníci zo Záchranných brigád HaZZ a členovia DHZ Pole s veľkokapacitnými čerpadlami, prívesnými kalovými čerpadlami, kontajnermi s protipovodňovými bariérami a s plávajúcimi transportérmi. Súčasne sú v Žilinskom kraji navyšované počty zasahujúcich príslušníkov.

Foto: Milan Dermek

Komentáre

comments

Pozrite aj

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 13 usmrtených osôb

Hasiči momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá stala v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X