Home / ZÁSAHY / Trenčiansky kraj / Požiar kukuričnej siláže v Ilave

Požiar kukuričnej siláže v Ilave

Dňa 18. mája, krátko po jedenástej hodine doobeda bol ohlásený požiar siláže uskladnenej na poli medzi obcami Ilava a Klobušice. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom s technikou AHZS MB Atego a CAS 30 Iveco Trakker. Po príchode na miesto udalosti bol vykonaný prieskum, pri ktorom bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť silážnej kukuričnej drte zabalenej v plastovom valci, ktorý horel na ploche cca 10×4 metre. Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru dva hasebné prúdy. Počas hasebných prác požiarisko priebežne prehrabávali a postupne likvidovali lokálne ohniská. Po uhasení dymenia a plamenného horenia bol kukuričný val za pomoci pracovníkov miestneho poľnohospodárskeho družstva prostredníctvom nakladača rozobratý.
Pred jednou hodinou bol požiar zlikvidovaný, požiarisko skontrolované a odovzdané zástupcovi poľnohospodárskeho družstva. Dohľad na mieste udalosti vykonávali členovia DHZ z Ilavy. Pri požiari sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Tlačové správy

Tri zhorené traktory si vyžiadali škodu 150 tisíc eur

Dnes pred druhou hodinou ráno bol ohlásený požiar pracovných strojov v obci Horná Strehová, okres …