Home / PRÁVE TERAZ / Požiar lesa v Kysuckom Lieskovci vznikol pravdepodobne pri spaľovaní

Požiar lesa v Kysuckom Lieskovci vznikol pravdepodobne pri spaľovaní

Tri desiatky hasičov momentálne zasahujú pri lesnom požiari v Kysuckom Lieskovci, ktorý vypukol po druhej hodine popoludní. Oheň zasiahol suchú trávu a mladé stromčeky v nedostupnom teréne o rozlohe cca. 1,5 hektára. Na mieste sú profesionáli z Kysuckého Nového Mesta, Žiliny, Čadce a dobrovovoľní hasiči z KNM a Lodna. Požiar, ktorý sa už podarilo lokalizovať, vznikol pravdepodobne po nedodržaní bezpečnostných opatrení pri spaľovaní po ťažbe.

Hasiči odoberali vzorky na koronavírus v marginalizovanej skupine vo Vranove nad Topľou

Na základe požiadavky mestského krízového štábu dnes hasiči vykonávali PCR odbery vzoriek osobám v marginalizovanej …