Požiar lesa v obci Podolie Kopanice

Dňa 20.3.2016 Operačné stredisko KR HaZZ Trenčín ohlásilo veliteľovi DHZO Pobedim požiar lesa v obci Podolie Kopanice. Vyhlásenie poplachu bolo vykonané pomocou SMS systému.

Na zásah vyslaná technika CAS 32 T 815 + 2 členovia DHZO Pobedim.

Počas jazdy bola VZ DZHO Pobedim povolana technika AHZS MB Vario 815 + 4 členovia DHZO Pobedim.  Na mieste zasahovali jednotky DHZO Pobedim, HaZZ NM a HaZZ PN.

Po príchode HazZZ Piešťany bol požiar lokalizovany. Nasadený 1x vysokotlaký rúd a genfovaky.

Na miesto udalosti prišli aj OR HaZZ NM s technikou T 815/CAS 30 + 2 príslušníci HaZZ.

Požiar bol likvidovaný pomocou genfo vakou.

OR HaZZ PN s technikou AHZS MB Atego a CAS 30 T 815 + 5 príslušníkov HaZZ.

Na mieste prítomne jednotky HaZZ PN, NM a DHZO Pobedim celkovo 13 hasičov.

Počas zásahu neprišlo k zraneniu členov DHZO Pobedim ani k poškodeniu hasičskej techniky.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …