Požiar prístavby rodinného domu v obci Sása

Krátko po pol jedenástej večer počas silvestrovskej  noci vyrážali dobrovoľní hasiči zo Sásy s technikou Liaz 101 CAS 25 1+4 k nahlásenému požiaru domu.

Po príjazde sa nachádzala strecha hospodárskej budovy v tretej fáze horenia a na pomoc Veliteľom Zásahu boli privolaný profesionálny hasiči VC HaZZ Lešť  z hasičskej stanice Pliešovce s technikou  Tatra 815-7 CAS

30 1+3 . Rýchlemu šíreniu požiaru napomáhalo aj seno uskladnené v podkrovnej časti.

Na likvidáciu požiaru boli nasadené dva prúdy C52  a jeden vysokotlaký prúd.Hasiči až do ranných hodín rozoberali a zalievali skryté ohniská s použitím dýchacích prístrojov.

Počas zásahu sa nezranila žiadna osoba a boli uchránené hodnoty vo výške cca 100 000 euro.

Rodine zo Sásy sa teda Nový rok nezačal priaznivo ale vďaka pozorným susedom a rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov zo Sásy neprišli o strechu nad hlavou. Príčinou vzniku požiaru bola určená vyšetrovateľom príčin vzniku požiaru z HaZZ Zvolen ako chybná konštrukcia komínového telesa na tuhé palivo kde sa oheň preniesol na hradu strešnej konštrukcie.

Veliteľ DHZO Sása, Zbm. Marek Stanko

 

 

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

Kategorizácia DHZO na rok 2023

Zverejnenie kategorizácie dobrovoľných hasičských zborov obcí na rok 2023 v rámci Celoplošného rozmiestnenia síl a …

X