Požiar v Gaderskej doline sa hasičom podarilo lokalizovať

Hasiči už štvrtý deň pokračujú v hasebných prácach v Gaderskej doline, kde požiar zasiahol plochu približne 5 hektárov. Dnes o desiatej hodine sa požiar podarilo lokalizovať. Na mieste zasahujú hasiči z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina ZÁPAD, STRED a VÝCHOD, príslušníci z HS v Martine a zo Záchrannej brigády v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Blatnica, Martin – Priekopa, Mošovce a Ďanová. Momentálne je na mieste takmer 70 profesionálych a dobrovoľných hasičov, ktorí ešte počas včerajšieho dňa vytvorili diaľkovú dopravu vody s jazierkovým systémom hasenia s celkovou dĺžkou viac ako 2 kilometre s prevýšením 380 metrov.