Požiar v Trnave hasia hasiči už viac ako 7 hodín

Hasiči už viac ako 7 hodín pokračujú v hasebných prácach pri požiari skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave. Požiarny útok, počas ktorého mali hasiči celý objekt zaliať penou, sa z dôvodu nízkej viditeľnosti neuskutoční. Hasiči však naďalej pokračujú v hasení požiaru, zároveň rozoberajú konštrukciu objektu. O ďalšom postupe rozhodne riadiaci štáb za denného svetla. Predpokladá sa, že hasiči budú pokračovať v hasebných prácach počas celého zajtrajšieho dňa. V súvislosti s požiarom vykonávajú hliadky Kontrolného chemického laboratória z Nitry merania v Trnave a okolitých obciach. Doterajšie merania na škodlivé látky boli negatívne. Monitorovaný je aj zdravotný stav všetkých hasičov, ktorí zostávajú naďalej bez zranení. Vzhľadom na silné zadymenie odporúčame občanom, aby sa nezdržiavali vonku a mali zatvorené okná.

Video: HaZZ