Požiar vo výrobnej hale v Bánovciach nad Bebravou

Hasiči viac ako 7 hodín zasahujú pri požiari výrobnej haly v Bánovciach nad Bebravou. Požiar vypukol krátko po 01.00 hod. v noci, pričom sa veľmi rýchlo rozšíril. Na mieste udalosti zasahuje 31 hasičov z hasičských staníc v Bánovciach nad Bebravou, Prievidzi, Partizánskom, Trenčíne a v Topoľčanoch s 12 kusmi techniky a 12 členov DHZO Veľké Hoste, Skačany, Bystričany, Soblahov a Čerňany. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať krátko po 04.00 hod., a naďalej pracujú na jeho likvidácii. Na miesto smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR, nakoľko následkom požiaru vznikla škoda predbežne vyčíslená na viac ako 400 tisíc eur.