Home / PRÁVE TERAZ / Požiar výrobnej haly v Šuranoch

Požiar výrobnej haly v Šuranoch

LIKVIDÁCIA POŽIARU – 8.02 hod., 30.1.2020
Požiar výrobnej haly sa dnes po ôsmej hodine ráno podarilo úplne uhasiť. Veliteľ zásahu vyhlásil likvidáciu po 75 hodinách nepretržitého hasenia objektu a množstva uskladnených pneumatík.
Pri požiari zasahovalo viac ako 200 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.
Na mieste momentálne zostáva 8 profesionálov a 3 dobrovoľníci, ktorí budú vykonávať monitoring požiariska. Po zabalení vecných prostriedkom sa ostatní hasiči vrátia na svoje stanice. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam.

Aktualizácia – 18.00 hod., 29.1.2020
Požiar výrobnej haly v Šuranoch, pri ktorom hasiči zasahujú už tretí deň, je v procese likvidácie. Na mieste je niekoľko menších ohnísk, ktoré hasiči rozhrabávajú a dohášajú. Od začiatku vzniku udalosti spotrebovali zasahujúci príslušníci viac ako 350 ks autonómnych dýchacích prístrojov. Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil.

Aktualizácia – 12.00 hod., 29.1.2020
Desiatky hasičov už 55 hodín zasahujú pri požiari výrobnej haly v Šuranoch, ktorý vypukol v pondelok skoro ráno. Na mieste sú v týchto chvíľach profesionáli zo Šurian, Zlatých Moraviec, Nitry, Malaciek, Komárna, Trnavy, Nových Zámkov, Topoľčian, Štúrova a členovia dvoch dobrovoľných hasičských zborov zo Šurian. V zadnej časti objektu sa nachádza veľké množstvo uskladnených pneumatík, ktoré tlejú a dymia. Hasiči ich pomocou univerzálnych nakladačov presúvajú na iné miesto, kde ich zalievajú. Počas dnešného dňa budú hasiči naďalej pokračovať v likvidačných prácach. 

Aktualizácia – 20.00 hod., 28.1.2020

Požiar výrobnej haly v Šuranoch sa hasičom stále nepodarilo úplne zlikvidovať. Momentálne im situáciu komplikuje hustý dážď, ktorý primŕza. Hasiči zasahujú v silno zadymenom prostredí, pričom od začiatku zásahu spotrebovali viac ako 300 ks autonómnych dýchacích prístrojov. Situáciu však majú pod kontrolou a ďalšie rozšírenie požiaru nehrozí. Doposiaľ nedošlo pri udalosti k žiadnym zraneniam zasahujúcich hasičov.

Aktualizácia – 16.00 hod., 28.1.2020

Profesionálni a dobrovoľní hasiči pokračujú v hasebných prácach na požiarisku v Šuranoch. Momentálne je na mieste 50 hasičov s 10 kusmi hasičskej techniky, v hasení budú pokračovať počas celej noci. Doposiaľ sa pri hasení požiaru spotrebovalo cca. 500 tisíc litrov vody.

Aktualizácia – 11.30 hod., 28.1.2020
Pri likvidácii požiaru vo výrobnej hale v Šuranoch momentálne zasahuje 52 profesionálov a 10 členov DHZO. K hasičom sa pridali ďalší príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách, pomocou 3 univerzálnych nakladačov rozhŕňajú tlejúce zvyšky pneumatík a plastu, ktoré postupne dohášajú. Jeden z troch zásahových úsekov je stále v plameňoch z dôvodu, že sa tam nachádza najväčšie množstvo pneumatík. Zasahujúci hasiči neustále pracujú v autonómnych dýchacích prístrojoch z dôvodu zmeny šírenia vetra, dôsledkom ktorého je na mieste udalosti nedýchateľný vzduch. Pracovníci KCHL CO vykonávajú v Šuranoch opakované merania škodlivín v ovzduší. Ich hodnoty nie sú škodlivé, avšak môžu byť pre organizmus dráždivé.

Aktualizácia – 9.30 hod., 28.1.2020
Viac ako 24 hodín zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch, ktorý vypukol včera v skorých ranných hodinách. Hasiči pokračovali s hasením počas celej noci, situácia je oproti včerajšiemu dňu nezmenená. Hasiči majú požiar pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje. Momentálne na jeho likvidácii pracuje 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky. Na mieste sa nachádzajú hasiči zo všetkých hasičských staníc Nitrianskeho kraja, príslušníci z Galanty a Pliešoviec a členovia niekoľkých DHZO.
Na mieste udalosti bol zriadený kontajner pre dlhodobé zásahy a zázemie pre zasahujúcich hasičov a členov riadiaceho štábu v podobe nafukovacieho stanu.
Z dôvodu, že došlo k zmene poveternostných podmienok, vykonávajú pracovníci KCHL CO merania škodlivín v ovzduší v meste Šurany. Pri poslednom meraní zaznamenali hodnoty, ktoré nie sú pre ľudský organizmus škodlivé, avšak môžu byť dráždivé. Z tohto dôvodu boli občania mesta vyzvaní, aby sa nezdržiavali v exteriéri.

Aktualizácia – 18.30 hod.
Viac ako 12 hodín zasahujú desiatky hasičov pri požiari výrobnej haly, ktorý vypukol dnes ráno v Šuranoch. Podvečer zasadal riadici štáb, ktorý určil nočnú taktiku zásahu a nasadenie síl a prostriedkov. V hasebných prácach sa bude pokračovať aj v nasledujúcich hodinách. Hasiči pracujú na odnášaní horiacich pneumatík pomocou bagra a čelného nakladača. Dobrovoľní hasiči osvetlujú miesto zásahu pomocou elektrocentrál a osvetlovacích stožiarov z protipovodňových súprav. Požiar je momentálne pod kontrolou a nemá možnosť sa ďalej rozšíriť.

Aktualizácia – 14.00 hod.
90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi hasičskej techniky stále pokračuje v likvidácii požiaru výrobnej haly v Šuranoch. Pracovníci z KCHL CO vykonali 3 okruhy meraní – všetky s negatívnym výsledkom. V jednom z troch zásahových úsekov už hasiči odvetrávajú priestory. Na mieste udalosti je prezident HaZZ Pavol Nereča a viceprezident HaZZ Adrián Mifkovič.

Aktualizácia – 12.30 hod.
Hasiči stále pokračujú v hasebných prácach pri požiari výrobnej haly v Šuranoch. Pracovníci z KCHL CO vykonali kontrolné merania v smere šírenia dymu v oblastiach Úľany nad Žitavou, Hul, Dolný Ohaj a Šurany. Neboli zaznamenané zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov, nedošlo ani k znečisteniu prostredia. Merania v týchto oblastiach sa budú vykonávať opakovane. 

Lokalizácia požiaru – 12.00 hod.
Hasiči už 6 hodín zasahujú pri požiari výrobnej haly v Šuranoch, ktorý sa im pred pár minútami podarilo lokalizovať. Počet zasahujúcich príslušníkov a členov DHZO zostáva nezmenený. Požiar vo výrobnej hale s rozmermi cca. 200 x 100 m si doposiaľ nevyžiadal žiadnych zranených. Pre potreby zasahujúcich hasičov je na mieste udalosti aj evakuačný autobus HaZZ. Hasiči majú situáciu pod kontrolou. 

Aktualizácia – 10.32 hod.
Hasiči už viac ako 5 hodín zasahujú pri požiari výrobnej haly v Šuranoch. Na mieste udalosti sa momentálne nachádza 57 profesionálnych a 27 dobrovoľných hasičov, ktorí sa požiar stále snažia dostať pod kontrolu. Na mieste udalosti sa nachádzajú aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry, ktorí vykonávajú monitoring ovzdušia. Hasiči si v blízkosti zasiahnutej budovy zriadili čerpacie stanovisko, z ktorého prostredníctvom kyvadlovej dopravy dovážajú vodu na požiarisko.

Pôvodná spáva – 8.15 hod.
Hasiči už viac ako tri hodiny zasahujú pri požiari v Šuranoch, okres Nové Zámky. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiar zachvátil výrobnú halu krátko pred 05.00 hod. ráno, pričom požiarom bola zasiahnutá takmer celá budova. Na mieste udalosti zasahuje viac ako 40 profesionálnych hasičov z Nových Zámkov, Nitry, Šurian, Šiah a z Levíc a dobrovoľný hasiči z DHZ obcí Rastislavice, Bánov, Jatov, Nesvady, Hurbanovo a Šurany, ktorí sa snažia požiar dostať pod kontrolu. Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave. Pri požiari sa doposiaľ nikto nezranil.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Dôsledkom nepriaznivej poveternostnej situácie zaznamenali hasiči za posledných 24 hodín nárast výjazdov k technickým udalostiam. …