Pozvánka na XI. ročník Majstrovstiev SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

Už zajtra sa uskutoční XI. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, ktorý organizuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Pezinku.

Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutoční o 8.30 hod. na Radničnom námestí v Pezinku, vyhodnotenie súťaže je predpokladané o 15.30 hod.

Cieľom súťaže je preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé súťažné družstvá sú pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá nie sú vopred informované. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách. Výkon súťažného družstva je hodnotený na základe kritérií v troch oblastiach: taktika zásahu, technika vykonania zásahu a poskytnutie prvej pomoci. Zároveň má družstvo na vykonanie zásahu časový limit 15 minút.