Home / AKTUALITY / Pražský hasič svojim zraneniam podľahol

Pražský hasič svojim zraneniam podľahol

Pri požiari lakovne v obci Zvole 14. 2. 2017 došlo k vážnemu zraneniu príslušníka HZS hlavného mesta Prahy, Jána Odermatt z hasičskej stanice Radotín.

Aj napriek okamžite poskytnutej predlekárskej pomoci na mieste zásahu a následnú hospitalizáciu na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení Kladenskej nemocnice, dnes (15. februára) popoludní vážnemu zraneniu podľahol.

Jan Odermatt nastúpil k pražskému zboru 13. 12. 1993 ako hasič. Celú dobu slúžil na hasičskej stanici Radotín v smene B. Po absolvovaní špecializačných kurzov sa stal technikom chemickej služby. Bol skúseným hasičom, pracoval samostatne, ale zároveň vedel podporiť tímovú prácu celej jednotky.

Jan Odermatt bol skvelý kolega a kamarát. Pre pražských hasičov je jeho odchod bolestnou stratou.

Česť jeho pamiatke.

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 24. týždni roka 2018

V pondelok, 11. júna boli príslušníci HaZZ vyslaní k 79 udalostiam. Zasahovali pri 15 požiaroch, 63 technických …