Home / AKTUALITY / Pražský hasič svojim zraneniam podľahol

Pražský hasič svojim zraneniam podľahol

Pri požiari lakovne v obci Zvole 14. 2. 2017 došlo k vážnemu zraneniu príslušníka HZS hlavného mesta Prahy, Jána Odermatt z hasičskej stanice Radotín.

Aj napriek okamžite poskytnutej predlekárskej pomoci na mieste zásahu a následnú hospitalizáciu na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení Kladenskej nemocnice, dnes (15. februára) popoludní vážnemu zraneniu podľahol.

Jan Odermatt nastúpil k pražskému zboru 13. 12. 1993 ako hasič. Celú dobu slúžil na hasičskej stanici Radotín v smene B. Po absolvovaní špecializačných kurzov sa stal technikom chemickej služby. Bol skúseným hasičom, pracoval samostatne, ale zároveň vedel podporiť tímovú prácu celej jednotky.

Jan Odermatt bol skvelý kolega a kamarát. Pre pražských hasičov je jeho odchod bolestnou stratou.

Česť jeho pamiatke.

 

 

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

Dopravná nehoda pri obci Soľčany

Iba tri kilometre od mesta Topoľčany sa rozprestiera obec Soľčany. Na miestnej komunikácii, ktorá spája …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE