Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Žilinských hasičov včera potrápil požiar rúbaniska, ktorý vypukol popoludní v katastri obce Ochodnica v okrese Kysucké Nové Mesto. Po príchode na požiarisko bolo zistené, že ide o požiar haluziny po ťažbe. Dôsledkom silného vetra sa rozšíril na plochu cca 12.000 m2 a zasahoval aj do mladého lesného porastu. Na mieste sa nachádzali štyri osoby, ktoré vykonávali spaľovanie, a ktoré sa snažili požiar uhasiť. Hasiči začali hasiť jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Použitím vozidiel Praga V3S na dodávku vody a po zriadení dopravného vedenia vody sa podarilo požiar po dvoch hodinách lokalizovať. Na hasenie sa spotrebovalo cca. 38 tisíc litrov vody. Večer bol požiar úplne zlikvidovaný. Zasahovali pri ňom hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Ochodnica, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto, ktorí zostali na mieste monitorovať požiarisko aj počas noci.