Home / AKTUALITY / Slovensko / Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Žilinských hasičov včera potrápil požiar rúbaniska, ktorý vypukol popoludní v katastri obce Ochodnica v okrese Kysucké Nové Mesto. Po príchode na požiarisko bolo zistené, že ide o požiar haluziny po ťažbe. Dôsledkom silného vetra sa rozšíril na plochu cca 12.000 m2 a zasahoval aj do mladého lesného porastu. Na mieste sa nachádzali štyri osoby, ktoré vykonávali spaľovanie, a ktoré sa snažili požiar uhasiť. Hasiči začali hasiť jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Použitím vozidiel Praga V3S na dodávku vody a po zriadení dopravného vedenia vody sa podarilo požiar po dvoch hodinách lokalizovať. Na hasenie sa spotrebovalo cca. 38 tisíc litrov vody. Večer bol požiar úplne zlikvidovaný. Zasahovali pri ňom hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Ochodnica, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto, ktorí zostali na mieste monitorovať požiarisko aj počas noci.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Ďurďovský výstrek 2021

Komentáre comments

X