Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 1. týždni roka 2018

Prvý deň v roku 2018 boli hasiči vyslaní k 51 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 15 požiaroch, 34 technických udalostiach (z toho pri 12 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, ktorí zasahovali 11-krát. V Nitrianskom kraji, boli príslušníci privolaní k 3 udalostiam.
V utorok, 2. januára uskutočnili hasiči 41 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 11 požiaroch, 30 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách). V tento deň neboli hasiči privolaní k žiadnej ekologickej udalosti. V Banskobystrickom kraji hasiči zasahovali 10-krát a v Bratislavskom kraji boli príslušníci privolaní k 3 udalostiam.
V stredu, 3. januára bola pomoc príslušníkov HaZZ potrebná v 89 prípadoch. Hasiči boli vyslaní k 18 požiarom, k 69 technickým udalostiam (z toho k 46 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. V Banskobystrickom kraji zasahovali príslušníci 21-krát. Najmenej práce mali príslušníci v Prešovskom kraji (5).
Vo štvrtok, 4. januára boli hasiči privolaní k 46 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 18 požiaroch, 24 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (8, 8), v Trnavskom kraji zasahovali príslušníci 6-krát.
V posledný pracovný deň boli príslušníci vyslaní k 61 prípadom. Hasiči zasahovali pri 22 požiaroch, 36 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. V Košickom kraji zasahovali príslušníci 11- krát. V Trenčianskom kraji zasahovali 2-krát.
V sobotu, 6. januára bola pomoc hasičov potrebná pri 62 udalostiach. Príslušníci boli vyslaní k 21 požiarom, 40 technickým udalostiam (z toho k 18 dopravným nehodám) a k 1 ekologickému zásahu. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji (12). V Nitrianskom kraji boli hasiči vyslaní k 2 prípadom.
V posledný deň prvého januárového týždňa boli príslušníci vyslaní k 46 prípadom. Hasiči zasahovali pri 14 požiaroch, 31 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji zasahovali príslušníci 8-krát. Najmenej práce mali hasiči v Trnavskom kraji, ktorý zasahovali pri 1 udalosti.