Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 1. týždni roka 2019

V pondelok, posledný deň v roku 2018, bola pomoc hasičov potrebná 130-krát. Na Silvestra zasahovali hasiči pri 81 požiaroch, pri 48 technických zásahoch (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom (23), Žilinskom (21) a Banskobystrickom kraji (20). Najmenej výjazdov uskutočnili hasiči v Trnavskom kraji, kde boli privolaní k 9 udalostiam.
V prvý deň nového roku 2019 uskutočnili hasiči 48 výjazdov. Príslušníci boli privolaní k 13 požiarom, k 33 technickým zásahom (k 21 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, ktorí zasahovali 12-krát. V Bratislavskom a Trenčianskom kraji boli privolaní k 3udalostiam.
V stredu, 02. januára boli hasiči vyslaní k 83 prípadom. Zasahovali pri 16 požiaroch, pri 66 technických zásahoch (z toho pri 43 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Prešovskom kraji boli príslušníci privolaní k 15 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 4-krát.
Vo štvrtok, 03.januára boli hasiči privolaní k 94 udalostiam. Príslušníci boli vyslaní k 21 požiarom, k 73 technickým zásahom (z toho k 26 dopravným nehodám). Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 21-krát. V Trnavskom kraji boli privolaní k 4 udalostiam.
V piatok, 04. januára zasahovali príslušníci 89-krát. Hasiči boli vyslaní k 38 požiarom, k 50 technickým zásahom (z toho k 27 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Banskobystrickom kraji uskutočnili príslušníci HaZZ 19 výjazdov. Menej práce mali hasiči v Bratislavskom kraji (6).
V sobotu, 05. januára bola pomoc príslušníkov HaZZ potrebná 83-krát. Hasiči zasahovali pri 11 požiaroch, pri 70 technických zásahoch (z toho pri 46 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde boli vyslaní k 21 prípadom. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 3-krát.
V nedeľu, 06. januára boli príslušníci privolaní k 72 udalostiam. Hasiči boli vyslaní k 26 požiarom, k 44 technickým zásahom (z toho k 15 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. V Žilinskom kraji poskytli príslušníci pomoc 16-krát. V Trenčianskom kraji zasahovali 4-krát.

Foto: ilustračné HaZZ