Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 10. týždni roka 2019

V pondelok, 04. marca bola pomoc hasičov potrebná 118-krát. Príslušníci zasahovali pri 62 požiaroch, pri 54 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou v Prešovskom (26 výjazdov) a Košickom (24 výjazdov) kraji. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom a Žilinskom kraji, kde zasahovali 5-krát.
V utorok, 05. marca boli hasiči vyslaní k 95 udalostiam. Zasahovali pri 64 požiaroch, pri 30 technických zásahoch (z toho pri 13 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, kde boli vyslaní k 27 udalostiam. V Trenčianskom kraji zasahovali 3-krát.
V stredu, 06. marca boli príslušníci privolaní k 77 udalostiam. Zasahovali pri 51 požiaroch, pri 25 technických zásahoch (z toho pri 6 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji poskytli hasiči pomoc 21-krát. V Trenčianskom kraji boli vyslaní k 3 udalostiam.
Vo štvrtok, 07. marca uskutočnili príslušníci HaZZ 102 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 56 požiaroch, pri 41 technických zásahoch (z toho pri 11 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde poskytli pomoc 26-krát. Menej práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde boli privolaní k 7 udalostiam.
V piatok, 08. marca zasahovali hasiči pri 103 udalostiach. Príslušníci boli privolaní k 68 požiarom, k 33 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, kde zasahovali 26-krát. Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, kde poskytli pomoc 5-krát.
V sobotu, 09. marca bola pomoc hasičov v dôsledku nepriaznivej poveternostnej situácie potrebná 180-krát. Hasiči zasahovali pri 90 požiaroch, pri 89 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Košickom (42 výjazdov) a Prešovskom (40 výjazdov) kraji. Hasiči odstraňovali najmä popadané stromy zo striech, cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel. V niekoľkých prípadoch hasiči odstraňovali strhnuté strechy. V Bratislavskom kraji bola situácia pokojnejšia a príslušníci tu boli privolaní k 9 udalostiam.
V nedeľu, 10. marca sa počet výjazdov v súvislosti so silným vetrom, ktorý zasiahol územie Slovenska výrazne zvýšil. Pomoc hasičov bola potrebná pri 39 požiaroch, pri 170 technických zásahoch (z toho pri 14 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali v súvislosti s nepriaznivým počasím hasiči v Prešovskom (41), Žilinskom (37) a Banskobystrickom (37) kraji. V Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 10 udalostiam.

Foto: ilustračné HaZZ