Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 11. týždni roka 2019

V pondelok, 11. marca bola pomoc hasičov vplyvom nepriaznivej poveternostnej situácie potrebná 133-krát. Hasiči zasahovali pri 24 požiaroch, pri 107 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, kde boli v dôsledku silného vetra privolaní k 32 udalostiam. Hasiči odstraňovali najmä popadané stromy zo striech budov, zaparkovaných vozidiel a cestných komunikácii. V niekoľkých prípadoch zasahovali aj v súvislosti so strhnutými strechami. V Trnavskom kraji zasahovali hasiči 6-krát.
V utorok, 12. marca boli príslušníci vyslaní k 88 udalostiam. Zasahovali pri 42 požiaroch, pri 45 technických zásahoch (z toho pri 14 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji (28). Menej práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, kde boli privolaní k 6 udalostiam.
V stredu, 13. marca boli hasiči privolaní k 48 udalostiam. Ich pomoc bola potrebná pri 25 požiaroch, pri 23 technických zásahoch (z toho pri 9 dopravných nehodách). V Prešovskom kraji zasahovali hasiči 11-krát. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde boli privolaní k 2 udalostiam.
Vo štvrtok, 14. marca boli príslušníci HaZZ vyslaní k 69 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 39 požiaroch, pri 30 technických zásahoch (z toho pri 13 dopravných nehodách). Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji (16). V Trnavskom kraji zasahovali 3-krát.
V piatok, 15. marca bola pomoc hasičov potrebná pri 66 nežiaducich udalostiach. Zasahovali pri 24 požiaroch, pri 41 technických zásahoch (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, kde boli vyslaní k 11 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji (2).
V sobotu, 16. marca zasahovali príslušníci 61-krát. Hasiči boli privolaní k 25 požiarom, k 35 technickým zásahom (z toho k 14 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Nitrianskom a Prešovskom kraji boli privolaní k 11 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Trnavskom kraji (2).
V nedeľu, 17. marca boli hasiči privolaní k 106 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 56 požiaroch, pri 50 technických zásahoch (z toho pri 17 dopravných nehodách) . Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 27-krát. Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 3-krát.

Foto: ilustračné HaZZ