Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 13. týždni roka 2018

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 13. týždni roka 2018

V pondelok, 26. marca boli príslušníci HaZZ privolaní k 82 udalostiam. Zasahovali pri 37 požiaroch, 40 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických zásahoch. V Košickom kraji uskutočnili hasiči 15 výjazdov. V Trenčianskom kraji zasahovali príslušníci 1-krát.
Nasledujúci pracovný deň uskutočnili hasiči 92 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 44 požiaroch, pri 44 technických udalostiach (z toho pri 8 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, kde boli privolaní k 22 mimoriadnym udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom a Trenčianskom kraji (7).
V stredu, 28. marca sa počet udalostí pri ktorých bol potrebný zásah príslušníkov HaZZ opäť zvýšil. Hasiči zasahovali spolu pri 112 udalostiach. Príslušníci boli vyslaní k 65 požiarom, 47 technickým udalostiam (z toho k 19 dopravným nehodám). Najviac práce mali hasiči v Košickom (24) a v Prešovskom kraji (22). V Bratislavskom kraji uskutočnili príslušníci 4 výjazdy.
Na Zelený štvrtok boli hasiči vyslaní k 73 udalostiam. Zasahovali pri 28 požiaroch, pri 41 technických udalostiach (z toho pri 25 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických udalostiach. V Prešovskom kraji boli príslušníci privolaní k 13 udalostiam. V Bratislavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji zasahovali hasiči zhodne 8-krát.
Na Veľký piatok, 30. marca boli príslušníci privolaní k 59 prípadom. Hasiči uskutočnili výjazdy k 24 požiarom, 35 technickým udalostiam (z toho k 14 dopravným nehodám). Najviac práce mali hasiči v Trenčianskom kraji (4). Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 5-krát.
V sobotu, 31. marca uskutočnili hasiči 64 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 26 požiarom, 37 technickým udalostiam (z toho k 8 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Banskobystrickom kraji zasahovali príslušníci 11-krát. V Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 4 prípadom.
Na Veľkonočnú nedeľu boli príslušníci HaZZ vyslaní k 88 udalostiam. Ich pomoc bola potrebná pri 11 požiaroch, 76 technických výjazdoch (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V tento sviatočný deň mali najviac práce hasiči v Prešovskom a Košickom kraji, ktorí zasahovali 20-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorí uskutočnili 2 výjazdy.

Foto: ilustračné

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prichádza obdobie zvýšeného výskytu požiarov v prírodnom prostredí

Teplejšie počasie prichádzajúce v marci so sebou prináša okrem slnka aj zvýšený výskyt požiarov, ktoré …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X