Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 2. týždni roka 2019

V pondelok, 7. januára boli hasiči vyslaní k 72 udalostiam. Zasahovali pri 26 požiaroch, pri 43 technických zásahoch (z toho pri 43 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mal príslušníci v Košickom kraji, kde zasahovali 13-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji (3).
V utorok, 8. januára boli príslušníci HaZZ v súvislosti s nepriaznivým počasím vyslaní k 128 udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná pri 24 požiaroch, pri 101 technických zásahoch (z toho pri 65 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom a v Žilinskom kraji (23, 22), kde odstraňovali najmä následky snehovej kalamity. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 7 udalostiam.
V stredu, 09. januára uskutočnili hasiči 66 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 7 požiarom, k 56 technickým zásahom (z toho k 27 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji (13). V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči 4-krát.
Vo štvrtok, 10. januára boli príslušníci privolaní k 66 prípadom. Zasahovali pri 6 požiaroch, pri 59 technických zásahoch (z toho pri 25 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 17-krát. Najmenej práce mali hasiči v Bratislavskom kraji (2).
V piatok, 11. januára bola pomoc hasičov potrebná 88-krát. Príslušníci HaZZ boli privolaní k 25 požiarom, k 63 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám). V Košickom kraji zasahovali hasiči 14-krát. V Trenčianskom kraji uskutočnili hasiči 7 výjazdov.
V sobotu, 12. januára boli príslušníci vyslaní k 55 udalostiam. Zasahovali pri 18 požiaroch, pri 37 technických zásahoch (z toho pri 13 dopravných nehodách). Najviac práce mali hasiči v Košickom (12) a Žilinskom (11) kraji. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde boli privolaní k 2 udalostiam.
V nedeľu, 13. januára boli hasiči vyslaní k 93 zásahom. Príslušníci boli privolaní k 24 požiarom, k 71 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Príslušníci v Žilinskom kraji poskytli pomoc 19-krát. Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, kde boli privolaní k 4 udalostiam.

Foto: ilustračné HaZZ