Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 2. týždni

Prvý deň 2. týždňa priniesol slovenským hasičom 111 výjazdov. Zasahovali pri 43 požiaroch, 39 technických udalostiach, 27 dopravných nehodách a 2 ekologických výjazdoch. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (11), najviac technických udalostí a dopravných nehôd v Prešovskom kraji (18). V pondelok 9. januára 2017 zasahovali najčastejšie hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (25 a 23 – krát), najmenej hasiči v Trenčianskom kraji (6 – krát).
V utorok boli hasiči vyslaní k 76 výjazdom, z toho k 39 požiarom, 22 technickým zásahom, 13 dopravným nehodám a 2 ekologickým zásahom. Najviac požiarov vzniklo v Žilinskom kraji (8), dva v Trenčianskom kraji. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Košickom a Prešovskom kraji (17 a 16), najmenej v Trenčianskom kraji (3).
V strede pracovného týždňa bolo zaznamenaných 101 zásahov, z toho 42 požiarov, 28 technických zásahov, 28 dopravných nehôd a 3 ekologické udalosti. Pri najvyššom počte požiarov zasahovali Prešovskí hasiči (10 – krát). V stredu najčastejšie zasahovali príslušníci v Prešovskom kraji (20), najmenej v Trenčianskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (9).
Vo štvrtok 12. januára 2017 zasahovali hasiči pri 26 požiaroch, 41 technických výjazdoch, až 62 dopravných nehodách a 1 ekologickom zásahu (celkom pri 130 udalostiach). Najviac technických udalostí zaznamenali hasiči v Prešovskom a Žilinskom kraji (27 a 20 prípadov), pri 7 požiaroch zasahovali hasiči v Košickom kraji. S najvyšším počtom výjazdov sa museli popasovať hasiči v Prešovskom kraji (32), 6 – krát zasahovali príslušníci v Bratislavskom kraji.
Posledný pracovný deň minulého týždňa sa počet výjazdov zvýšil na 133. Hasiči boli vyslaní k 29 požiarom, 51 technickým zásahom, 52 dopravným nehodám a 1 ekologickej udalosti. Najčastejšie horelo v Prešovskom kraji (8 – krát), najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali v Košickom a Prešovskom kraji (24 a 21). V piatok vykonali najviac výjazdov hasiči z Prešovského a Košického kraja (29 a 28), najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (7).
V sobotu zasahovali hasiči pri 116 udalostiach. Horelo 31 – krát, hasiči pomáhali pri 57 technických udalostiach, 27 dopravných nehodách a 1 ekologickom výjazde. 14. januára 2017 sa najviac potrápili hasiči v Košickom kraji, ktorí zasahovali 25 – krát, najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (7).
Posledný deň uplynulého týždňa zaznamenali hasiči 62 výjazdov. Zasahovali pri 25 požiaroch, 29 technických udalostiach a 8 dopravných nehodách. V nedeľu vzniklo najviac udalostí v Košickom kraji (13), najmenej v Bratislavskom kraji (2).

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X