Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 24. týždni

V pondelok, 12. júna boli hasiči vyslaní k 77 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 49 technických zásahoch (z toho pri 16 dopravných nehodách) a 28 požiaroch. Najviac práce zaznamenali hasiči v Banskobystrickom, Trnavskom a Košickom kraji (13, 12 a 12 výjazdov), najmenej výjazdov uskutočnili hasiči v Trenčianskom kraji (5).
V utorok, 13. júna bolo ohlásených 100 udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov. Príslušníci HaZZ boli vyslaní k 56 technickým zásahom, 41 požiarom a 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Košickom a Banskobystrickom kraji (17 a 15 výjazdov). Hasiči v Bratislavskom a Trnavskom kraji zasahovali 9 – krát.
V strede týždňa boli príslušníci HaZZ privolaní k 45 požiarom, 42 technickým zásahom a 3 ekologický udalostiam. V tento deň bola pomoc hasičov potrebná celkovo pri 90 udalostiach. Najviac výjazdov zaznamenali príslušníci v Košickom a v Banskobystrickom kraji (22 a 21), najmenej výjazdov uskutočnili hasiči v Žilinskom a v Prešovskom kraji (4, 5).
Vo štvrtok, 15. júna príslušníci zasahovali pri 97 udalostiach. Hasiči boli vyslaní k 53 technickým zásahom (z toho k 30 dopravným nehodám) a k 44 požiarom. V Žilinskom kraji zasahovali hasiči 18 – krát, v Trenčianskom kraji boli hasiči vyslaní k 8 udalostiam.
Na konci pracovného týždňa sa počet udalostí zvýšil. Príslušníci boli vyslaní k 84 technickým udalostiam (z toho k 40 dopravným nehodám), k 22 požiarom a k 3 ekologickým zásahom. Celkom zasahovali pri 109 udalostiach). Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Nitrianskom a Žilinskom kraji (20 – krát v oboch krajoch). Príslušníci v Košickom kraji museli zasahovať 9 – krát.
V sobotu, 17. júna hasiči zasahovali pri 77 udalostiach. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 58 technických zásahoch (z toho pri 26 dopravných nehodách), pri 17 požiaroch a 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom a v Prešovskom kraji (17 a 15 výjazdov), hasiči v Trnavskom kraji poskytli pomoc 6 – krát.
Na konci 24. týždňa bol zaznamenaný nižší počet zásahov ako v uplynulé dni. Hasiči boli vyslaní k 34 požiarom a k rovnakému počtu technických zásahov (z toho k 11 dopravným nehodám) a 3 ekologickým udalostiam. V tento víkendový deň mali najviac práce príslušníci v Trenčianskom a Žilinskom kraji (13 a 11). Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali 7 – krát.

Foto: ilustračné HaZZ