Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 24. týždni roka 2018

V pondelok, 11. júna boli príslušníci HaZZ vyslaní k 79 udalostiam. Zasahovali pri 15 požiaroch, 63 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji uskutočnili hasiči 14 výjazdov. V Trenčianskom kraji bola ich pomoc potrebná pri 7 udalostiach.
V utorok, 12. júna boli hasiči privolaní k 79 prípadom. Boli vyslaní k 25 požiarom, k 50 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji (13), hasiči v Trenčianskom kraji zasahovali 6-krát.
V strede pracovného týždňa zasahovali príslušníci HaZZ 90-krát. Hasiči boli privolaní k 15 požiarom, k 72 technickým udalostiam (z toho k 24 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým zásahom. V Banskobystrickom kraji zasahovali príslušníci 17-krát, v Bratislavskom kraji boli privolaní k 7 udalostiam.
Vo štvrtok, 14. júna uskutočnili hasiči 85 výjazdov. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 11 požiaroch, 73 technických udalostiach (z toho pri 25 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde bola ich pomoc potrebná najmä pri odstraňovaní následkov zlej poveternostnej situácie. Košickí hasiči zasahovali 30-krát. Naopak v Trenčianskom kraji boli hasiči privolaní k 3 udalostiam.
V piatok, 15. júna boli hasiči privolaní k 77 udalostiam. Zasahovali pri 15 požiaroch, pri 58 technických zásahoch (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 17 prípadom. V Trenčianskom kraji zasahovali hasiči 6-krát.
Prvý víkendový deň priniesol hasičom 74 udalostí rôzneho charakteru. Boli privolaní k 25 požiarom, k 46 technickým zásahom (z toho k 20 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. V Košickom kraji uskutočnili hasiči 13 výjazdov. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 3-krát.
Na konci 24. týždňa uskutočnili hasiči 75 výjazdov. Zasahovali pri 23 požiaroch, pri 49 technických zásahoch (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Príslušníci v Prešovskom kraji boli vyslaní k 13 prípadom, v Bratislavskom a Trenčianskom kraji zasahovali 5-krát.