Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 26. týždni

V pondelok, 26. júna bolo nahlásených 100 udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov. Príslušníci zasahovali pri 62 technických zásahoch (z toho pri 34 dopravných nehodách), pri 36 požiaroch a pri jednej ekologickej udalosti. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji (22,18,15). Najmenej výjazdov zaznamenali príslušníci v Bratislavskom kraji (5).
V utorok, 27. júna boli príslušníci vyslaní k 92 udalostiam. Hasiči boli vyslaní k 53 technickým zásahom (z toho k 26 dopravným nehodám), k 36 požiarom a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom a Nitrianskom kraji (17,15). Najmenej práce mali hasiči v Bratislavskom a Trenčianskom kraji (7,7).
V stredu, 28. júna príslušníci HaZZ vykonali vysoký počet zásahov. Hasiči boli privolaní k 196 udalostiam. Nadpriemerne vysoké množstvo technických udalostí vyplývalo z nepriaznivého počasia a zlej poveternostnej situácie. Príslušníci boli privolaní k 114 technickým udalostiam (z toho k 26 dopravným nehodám), k 78 požiarom a k 4 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom a Trnavskom kraji (52,37), kde vplyvom búrkovej činnosti prišlo k značným škodám. Najmenej výjazdov uskutočnili príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorí museli zasahovať 11 – krát.
Nasledujúci deň situácia s nepriaznivým počasím naďalej pokračovala. Hasiči boli vyslaní k 111 technickým udalostiam (z toho k 34 dopravným nehodám), k 38 požiarom a 2 ekologickým udalostiam. Pomoc príslušníkov HaZZ bola v tento deň potrebná celkovo 151 – krát. Hasiči v Košickom a Žilinskom kraji uskutočnili najviac výjazdov (30, 27). Najmenej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji (10).
Na konci pracovného týždňa sa situácia s počasím zlepšila. Hasiči uskutočnili 105 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 67 technických zásahoch (z toho pri 28 dopravných nehodách), pri 36 požiaroch a 2 ekologických zásahoch. Najviac zásahov uskutočnili príslušníci v Banskobystrickom, Bratislavskom, Trnavskom a Prešovskom kraji (17, 16, 16 , 16). Najnižší počet výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom kraji (5).
V sobotu, 01. júla sa počet výjazdov opäť zvýšil. Hasiči boli privolaní k 112 udalostiam. Zasahovali pri 83 technických udalostiach (z toho pri 40 dopravných nehodách) a pri 21 požiaroch. Počet ekologických zásahov bol v tento deň výrazne vyšší ako v ostatných týždňoch. Príslušníci poskytli pomoc v prípade 8 ekologických udalostí. Hasiči v Prešovskom kraji zasahovali 19 – krát. Príslušníci v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji uskutočnili 11 výjazdov.
Na konci 26. týždňa bol zaznamenaný najnižší počet výjazdov v porovnaní s uplynulými dňami. Pomoc príslušníkov HaZZ bola potrebná v 69 prípadoch. Hasiči boli vyslaní k 43 technickým udalostiam (z toho k 23 dopravným nehodám), k 25 požiarom a k 1 ekologickému zásahu. Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Nitrianskom a Žilinskom kraji (12,12). Hasiči v Trenčianskom kraji zasahovali 4 – krát.

Foto: ilustračné HaZZ