Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 28. týždni

V pondelok, 10. júla príslušníci HaZZ uskutočnili 107 výjazdov. Boli privolaní k 86 technickým udalostiam (z toho k 39 dopravným nehodám), k 20 požiarom a k 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji (21), najmenej v Žilinskom kraji (17).
V utorok, 11. júla boli hasiči privolaní k 99 udalostiam. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 69 technických zásahoch (z toho pri 31 dopravných nehodách) a pri 21 požiaroch. V tento deň hasiči zaznamenali zvýšení počet ekologických udalostí (9). Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Žilinskom kraji (19). Najmenej zásahov zaznamenali hasiči v Trenčianskom kraji (7).
V stredu, 12. júla vykonali príslušníci 98 zásahov. Hasiči boli privolaní k 71 technickým udalostiam (z toho k 20 dopravným nehodám), k 22 požiarom a 5 ekologickým udalostiam. Príslušníci v Nitrianskom kraji museli zasahovať 19 – krát. V Trenčianskom kraji boli hasiči privolaní k 5 udalostiam.
Vo štvrtok, 13. júla bolo nahlásených 90 udalostí. Hasiči poskytli pomoc v prípade 70 technických udalostí (z toho pri 27 dopravných nehodách), pri 18 požiaroch a 2 ekologických zásahoch. Najviac zásahov vykonali hasiči v Bratislavskom a Žilinskom kraji (15,15). Príslušníci v Trenčianskom kraji zasahovali 1 – krát.
Na konci pracovného týždňa bolo zaznamenaných menej výjazdov ako v uplynulé dni. Pomoc hasičov bola potrebná v 73 prípadoch. Príslušníci boli privolaní k 46 technickým udalostiam (z toho k 21 dopravným nehodám), k 26 požiarom a k 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Trnavskom a Nitrianskom kraji (12,12). Najmenej práce zaznamenali hasiči v Žilinskom kraji (5).
V prvý víkendový deň sa počet zásahov opäť zvýšil. Príslušníci boli vyslaní k 48 technickým udalostiam (z toho k 20 dopravným nehodám), k 35 požiarom a 4 ekologickým zásahom. Najviac zásahov vykonali príslušníci v Prešovskom a Košickom kraji (13,13). Najmenej výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji (8).
V nedeľu, 16. júla boli hasiči privolaní k 73 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 41 technických udalostiach (z toho pri 24 dopravných nehodách), pri 30 požiaroch a 2 ekologických udalostiach. Príslušníci v Trenčianskom kraji zasahovali 12 – krát. Najmenej práce mali hasiči v v Banskobystrickom kraji, kde ich pomoc bola potrebná v 8 prípadoch.

Foto: ilustračné HaZZ