Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 29. týždni

V pondelok 17. júla 2017 boli hasiči privolaní celkom k 90 udalostiam. Zasahovali pri 39 požiaroch, 49 technických udalostiach (z toho pri 18 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Košickom kraji (17) a najmenej hlásení zaznamenali príslušníci v Trenčianskom a Žilinskom kraji (8,8).
V utorok 18. júla vykonali hasiči 97 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 55 technickým zásahom (z toho k 21 dopravným nehodám), k 40 požiarom a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, kde ich pomoc bola potrebná 22 – krát. Najmenej práce mali príslušníci v Žilinskom kraji (7).
V strede pracovného týždňa zasahovali hasiči pri 101 udalostiach. Boli privolaní k 48 požiarom, k 52 technickým zásahom (z toho k 22 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Hasiči v Banskobystrickom kraji zasahovali 17 – krát, v Košickom kraji boli privolaní k 6 udalostiam.
Vo štvrtok 20. júla sa počet výjazdov v porovnaní s uplynulými dňami zvýšil. Hasiči boli privolaní k 116 udalostiam. Ich pomoc bola potrebná v prípade 64 požiaroch, 49 technických zásahoch (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Trnavskom kraji, kde zasahovali 24 – krát, v Žilinskom kraji poskytli pomoc 8 – krát.
Na konci pracovného týždňa hasiči zaznamenali 127 výjazdov. Boli privolaní k 41 požiarom, 83 technickým udalostiam (z toho k 38 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac zásahov uskutočnili príslušníci v Prešovskom kraji a najmenej zásahov vykonali hasiči v Trenčianskom kraji.
Prvý víkendový deň boli hasiči vyslaní k 122 udalostiam. Príslušníci HaZZ poskytli pomoc v prípade 56 požiarov, 64 technických zásahov (z toho pri 28 dopravných nehodách) a 2 ekologických udalostiach. V tento víkendový deň mali najviac práce hasiči v Prešovskom kraji, kde zasahovali 21 – krát. V Nitrianskom kraji boli príslušníci privolaní k 11 udalostiam.
Na konci 29. týždňa bol zaznamenaný najvyšší počet zásahov v tomto týždni a to najmä v súvislosti so zhoršenou poveternostnou situáciou. Príslušníci boli privolaní k 140 udalostiam, z toho k 27 požiarom, k 111 technickým zásahom (z toho k 23 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Dôsledkom zlého počasia a silného vetra bola pomoc hasičov najviac potrebná v Košickom kraji, kde zasahovali 47 – krát. Najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji (5).

Foto: ilustračné HaZZ