Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 29. týždni roka 2018

V pondelok, 16. júla bola pomoc hasičov potrebná pri 102 udalostiach. Zasahovali pri 36 požiaroch, 61 technických zásahoch (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických zásahoch. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji, kde zasahovali 16-krát. Hasiči v Bratislavskom kraji zasahovali len 5-krát.
V utorok boli hasiči privolaní k 74 udalostiam. Príslušníci boli vyslaní k 26 požiarom, k 48 technickým zásahom (z toho k 21 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. V Trnavskom kraji pomáhali pri 15 udalostiach, V Bratislavskom a Trenčianskom kraji uskutočnili 4 výjazdy.
V strede pracovného týždňa boli príslušníci vyslaní k 106 udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná pri 11 požiaroch, 92 technických udalostiach (z toho pri 39 dopravných nehodách) a 3 ekologických zásahoch. Z dôvodu prívalového dažďa zasahovali hasiči najčastejšie v Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji (21, 19, 16). Následkom mohutné dažďa došlo k vybreženiu potokov a riek na území severného Slovenska. Hasiči v zasiahnutých oblastiach vykonávali protipovodňové opatrenia, odčerpávali vodu zo zatopených priestorov, pivníc a rodinných domov a odstraňovali prekážky vo vodnom toku. Povodňami boli zasiahnuté najmä obce Tatranská Javorina a Stará Lesná. Najmenej výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli vyslaní k 7 udalostiam.
Vo štvrtok, 19. júla uskutočnili príslušníci HaZZ 78 výjazdov. Boli privolaní k 15 požiarom, 58 technickým zásahom (z toho k 23 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. Hasiči naďalej pracovali na odstraňovaní následkov prívalového dažďa, ktorý zasiahol územie severného Slovenska. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom a Košickom kraji (17 a 16 výjazdov). Menej práce mali hasiči v Trenčianskom a Nitrianskom kraji (3).
Na konci pracovného týždňa zasahovali hasiči 83-krát. Príslušníci boli privolaní k 21 požiarom, k 60 technickým zásahom (z toho k 29 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým výjazdom. V Trnavskom kraji zasahovali 20-krát. V Trenčianskom kraji boli vyslaní k 3 udalostiam.
Prvý víkendový deň boli hasiči vyslaní k 108 udalostiam. Zasahovali pri 28 požiaroch, 78 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom a Trnavskom kraji (23 a 22 výjazdov). Hasiči v Trenčianskom kraji zasahovali 6-krát.
Na konci 29. týždňa boli príslušníci privolaní k 98 udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná pri 14 požiaroch, 82 technických zásahoch (z toho pri 28 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 19-krát. V Trenčianskom a Prešovskom kraji mali hasiči menej práce a zasahovali tu iba 8-krát.